Eutelsat Ka-Band

Eutelsat, 1977 yılında kurulmuş Fransız televizyon şirketidir. Eutelsat şirketi 5800’den fazla televizyon istasyonuna sahiptir.

Uydu İnternet ile En Hızlı İnternet Erişimi

Sosyal paylaşım uygulamalarının hayatımıza girmesiyle internet her yaştan insanın olmazsa olmazı haline geldi. Türkiye’de genel olarak kullanılan telefon hatları ve fiber kablolar internet erişimi için maalesef çoğu kesimde yeterli olamamakta ve bu durum internet kullanıcılarının canını sıkmakta. Ancak artık ister kırsal bir alanda ister rakımı yüksek bir yerde yaşıyor olun, uydudan internet aracılığı ile hızlı internet kullanımına rahatça ulaşabileceksiniz. İnternet üzerinden yapılan işlemlere bir göz atıldığında; web sitelerinde dolaşmak, e-posta göndermek, müzik veya video indirmek gibi işlemler bile uydu internet sayesinde ADSL ile eşdeğer bir hızda kullanılabilme olanağına sahip. Telefon hatları kullanılarak bağlanılan internet erişimi ile karşılaştırıldığında ise 300 kat daha hızlı bir internet erişimine sahip oluyorsunuz. Telefon şebekelerinin bile çekmediği alanlarda internet erişimine sahip olmak uydu internet aracılığı ile sağlanabiliyor.

Uydu internet kullanımı nasıl bu kadar hızlı olabiliyor?

Seçtiğiniz paketler üzerinden dilerseniz standart band genişliklileri ayarlanabileceği gibi sadece size özel bir band genişliği de hizmetinize sunulabiliyor. Paylaşımlı kullandığınız band genişliklerinde belirlenmiş CIR ve EIR kavramlarının paketlere uygun olarak hazırlanmış değerleri mevcuttur. CIR değeri sürekli olarak kullanacağınız indirme ve yükleme hızınızı gösterir. EIR ise paylaştığınız band genişliğindeki yoğunluğa göre erişebileceğiniz maksimum data hızınızı gösterir. Herhangi bir alt yapı kablolamasına ya da şebekeye ihtiyaç olmadığı için hızınızı kesebilecek hiçbir etken bulunmamaktadır. Kurulan çanak anteniniz aracılığı ile önce Merkezi Yer İstasyonuna erişilir ve Gateway üzerinden kullanıcılara internet çıkışları verilir. Aynı zamanda Kurulan uydu internet sistemleri servis sağlayıcıları tarafından 7/24 izlenmekte ve bir sorun olduğunda anında müdahale edilebilmektedir.

toowaylogo

Tooway

Tooway uydudan internet kullanımında 22 MBps’ye kadar indirme ve 6Mbps’ e kadar yükleme hızları ile kullanıcılarına yüksek hızlı internet erişimi sağlamaktadır. Geniş bir alanda aktif olan Tooway ile kesintisiz ve hızlı internet keyfine rahatça ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken size uygun paketi seçmek ve Tooway’in modeminize yerleştirilmiş gelişmiş teknolojisi sayesinde sıkıntısız bir internet erişiminin tadını çıkarmak.

eutelsat_ka-sat_9a_ka-band_combined_downlink_coverage